Odomknite tajomstvo šperkov UNO de 50!

Sú úspešné na celom svete. Od Barcelony po Tokio. Nazrite do ručnej výroby originálnych a nekonvenčných šperkov UNO de 50.

Proces ručnej výroby je základným kameňom filozofie UNO de 50. Zaujímavé je, že od roku 1990 sa proces výroby nezmenil. Všetko prebieha tak, ako to tvorcovia vymysleli na začiatku. Tým sa stáva UNO de 50 overenou a skutočne zaujímavou značkou šperkov. Poďme sa na to spolu pozrieť:

1. Inšpirácia na papier

Tak ako pri každej značke šperkov, všetko stojí na dizajnéroch. Keď si "vychytajú" tému, začne sa pracovať na skicách a premýšľať nad materiálmi, ktoré vyplnia tieto umelecké diela.

proceso-artesanal-1.jpgproceso-artesanal-2.jpg

2. Jedinečný výrobný proces

Všetky šperky UNO de 50 kombinujú kov pokrytý striebrom s kožou, živicou, nitkami a kameňom. Tento kov je pomerne náročný na spracovanie, avšak práve on vytvára neobvyklú textúru, ktorá je charakteristická pre všetky vzory UNO de 50.                                                                                                            

Ten istý kreatívny tím je zodpovedný za vytvorenie a ručné opracovanie odliatkov. Návrhári tiež vhodne zvolia typ vosku.

Každý detail je neskôr opracovaný pomocou dláta a škrabky.  Vosk sa potom vyhladí a leští, aby sa dosiahol dokonalý vzhľad. Horák s alkoholom pomáha k ľahšiemu opracovaniu materiálu.

proceso-artesanal-3.jpgproceso-artesanal-8.jpg


Keď je vosková forma pripravená, vyleje sa kovová zliatina, čím získame prvú verziu hlavného dielu. Kov sa však musí ďalej ručne opracovať. Odstránia sa nechcené fragmenty a vypracuje sa čo najlepší povrch.  Niekedy sa kusy zvaria pomocou kladiva a horákov.

proceso-artesanal-4.jpgproceso-artesanal-6.jpg


Hneď ako vyjde navrhnutý a opracovaný tvar šperku, podrobí sa antialergickému procesu: to znamená 15 mikrónové postriebrenia a kontroly kvality. Ak ho kombinujeme s inými prvkami, napr. koža či živica, osádzajú sa výhradne ručne.

proceso-artesanal-9.jpgmaxresdefault21.jpg


Toto všetko vytvára osobitosť, štýl a odvážny dizajn úspešnej  značky UNO de 50.

proceso-artesanal-5.jpgpulsera-swaroski-54-990x660-201406010052.jpg

Pozrite si šperky značky UNO de 50 TU.